Світові ціни на продовольство за рік зросли на понад 30%

11 травня 2021 30 0
Світові ціни на продовольство за рік зросли на понад 30%
Kurkul.com

У квітні 2021 р. середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО склало 120,9 пункту. Індекс на 2 пункту (на 1,7%) вище показника за березень і на 28,4 пункту (30,8%) показника за квітень минулого року. Про це повідомляє ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН).

Таким чином, індекс зростає одинадцятий місяць поспіль і досяг найвищого значення з травня 2014 р. Це зростання обумовлене в першу чергу значним підвищенням цін на цукор, а також на рослинні олії, м'ясо, молочну продукцію і зернові:

  • Середнє значення індексу цін на зернові ФАО у квітні склало 125,1 пункту, що на 1,2% вище рівня березня, коли цей показник тимчасово знизився. Однак у квітні зростання відновилося, в результаті чого значення цього індексу на 26% перевищило рівень квітня 2020 року.
  • Середнє значення індексу цін на рослинні олії ФАО у квітні склало 162 пункту, що на 1,8% вище березневого показника. Світові ціни на соняшникову олію дещо знизилися у зв'язку з нормуванням попиту.
  • Середнє значення індексу цін на молочну продукцію ФАО у квітні склало 118,9 пункту, що на 1,2% вище його березневого рівня; таким чином, зростання даного індексу триває вже одинадцятий місяць поспіль, в результаті чого його значення виявилося на 24,1% вище, ніж у відповідний період минулого року.
  • Середнє значення індексу цін на м'ясо ФАО у квітні склало 101,8 пункту, що на 1,7% вище в порівнянні з незначно переглянутим березневим значенням. Зростання даного індексу триває сьомий місяць поспіль, в результаті чого його значення виявилося на 5,1% вище, ніж у відповідний період минулого року.
  • Середнє значення індексу цін на цукор ФАО у квітні склало 100 пункту, що на 3,8 пункту (3,9 відсотка) вище березневого показника і майже на 60% вище показника відповідного періоду минулого року.

Читайте також: Фермер розповів про секрет продажу сільгосппродукції

Виконано за допомогою Disqus