Названо варіанти заміни безоплатної приватизації землі

17 травня 2021 525 0
Названо варіанти заміни безоплатної приватизації землі
Kurkul.com

Наразі безоплатна приватизація землі безперспективна. Тобто це декларативні норми і, на жаль, через те, що вільної землі вже немає, то кожен бажаючий реалізувати право на безоплатну приватизацію не зможе. Про це розповів старший проектний менеджер земельної реформи КМУ Андрій Мартин у блозі на AgroPolit.com.

За його словами, по-перше, певні елементи безоплатної приватизації в Україні варто залишити.

«Можливість приватизувати і надалі свої земельні ділянки повинні мати: ті громадяни, які мають на ній у своїй власності житлові чи дачні будинки; які тримали у користування землю ще 2002 року за старим земельним законодавством; отримують у власність земельні ділянки при приватизації сільськогосподарських державних чи комунальних підприємств», — зазначив Андрій Мартин.

Очевидно нові земельні ділянки у громадах можуть надаватися тим людям, які важливі для місцевої громади: працівники соцсфери села, постраждалі внаслідок ЧАЕС, ветерани війни.

Читайте також: КСУ у червні розгляне справу щодо конституційності закону про ринок землі

За його словами, по-друге, безоплатне отримання земельної ділянки має служити певним соціальним цілям. Її слід надавати тільки тому, хто на ній реально працюватиме. Як цього досягнути? Заборонити тим, хто отримав земельні ділянки безоплатно, на певний срок (7 років) змінювати цільове призначення землі, тобто передавати цю земельну ділянку третім особам і відчужувати її.

«Можливо також варто відкоригувати норму про безоплатну приватизацію для ведення особистого селянського господарства — зменшити з 2 га до 60 соток. Для особистого селянського господарства цього, як правило, цілком достатньо», — додав розповів старший проектний менеджер земельної реформи КМУ.

Також необхідно, за його словами, відкоригувати земельне господарство України (Земельний кодекс України): прибрати норми, які дозволяли дерибанити землі лісогосподарського призначення та водного фонду.

«Підкреслюю, що в нас середина 2000-х років навколо Києва було роздерибанено близько 10 тис. га лісу. Це, я вважаю, неправильно, ліс має бути суспільним надбанням», — додав Андрій Мартин.

Виконано за допомогою Disqus