Названо регіони-лідери із залучення аграрних розписок

9 червня 2021 35 0
Названо регіони-лідери із залучення аграрних розписок
Kurkul.com

Від початку 2021 р. агровиробники видали майже 1 700 аграрних розписок та залучили близько 10 млрд грн фінансування. Повідомляється на «Інформаційно-аналітичному порталі АПК України».

Всього в Україні видано станом на 31 травня 2021 р. 7 100 аграрних розписок на загальну суму понад 41,8 млрд грн. Фінансування та ресурси під аграрні розписки надають 316 кредиторів.

У Топ-5 регіонів-лідерів, які найактивніше користуються залученням фінансування за аграрними розписками входить:

  • Київщина;
  • Миколаївщина;
  • Полтавщина;
  • Рівненщина;
  • Вінниччина.

Читайте також: Тараса Качку обрано головуючим в Міжнародній раді по зерну на 2021/2022 роки

Як розповіли у відомстві, протягом останніх двох років 60-70% фермерів, які видають аграрні розписки, працюють з інструментом повторно.

«Водночас із середини 2020 р. кількість нових користувачів-агровиробників досягла своєрідного плато та не зростає експоненційно, як раніше. Однією з причин вважається доволі висока вартість здійснення операцій з аграрними розписками. За поточного законодавства та практики вартість видачі аграрної розписки складає орієнтовно 0.5% від суми зобов’язання. У середньому це понад 30 тис. грн за одну розписку. Для невеликих агровиробників, котрі якраз найбільше потерпають від нестачі фінансування, це зависока ціна», — зазначили у відомстві.

Виконано за допомогою Disqus