Фахівець розповів про необхідність десикації посівів зернових культур і ріпака

29 червня 2021 1947 0
Фахівець розповів про необхідність десикації посівів зернових культур і ріпака
UKRAVIT

Нестабільні погодні умови, які виникли в поточному агросезоні, призвели до нерівномірного розвитку та дозрівання зернових культур і ріпаку, а також сприяли суттєвій забур’яненості посівів. Тож в умовах, що склалися, обійтися без десикації при збиранні врожаю зернових і ріпака буде досить складно, зазначають фахівці компанії «UKRAVIT».

«В умовах поточного сезону я рекомендую не нехтувати десикацією: адже цей агроприйом дозволяє підсушити надземні частини рослини, знизити вологість зерна і полегшити збір культури із мінімальними технологічними втратами. Крім того, десикація дозволить знищити в полях забур’яненість, що, своєю чергою, створить сприятливі умови для наступних культур у сівозміні, зокрема ріпака озимого», — відзначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

Експерт рекомендує, для полегшення збирання врожаю зернових культур і ріпаку та зменшення втрат при обмолоті обрати контактні препарати на основі диквату Десикант (дикват дибромід, 150 г/л) або Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л). Їх діюча речовина швидко поглинається зеленими частинами рослин та порушує процеси фотосинтезу, що призводить до руйнування мембран клітин і, відповідно, до зневоднення та повного висихання.

Десиканти прискорюють достигання зернових культур і ріпака та знижують вологість зерна. Вони зменшують засміченість продукції й сприяють підвищенню та покращенню якості врожаю. 

Однією з важливих особливостей для досягнення максимальної ефективності десикантів є повноцінне та рівномірне покриття оброблюваних рослин – як при обробках наземними обприскувачами, так і при використанні авіаційного методу. При внесенні авіаційним методом або наземними обприскувачами рекомендовано використовувати форсунки із номерами 2 або 3 та із розміром краплі в межах 200-300 мікрон.

Якщо ж йдеться про сильно забур’янені посіви, з високою вологістю зерна, краще віддати перевагу препарату Десикант Макс. Концентрація діючої речовини в ньому є вищою у порівнянні з аналогічними десикантами, представленими на ринку України. Він забезпечує швидку дію, здатну проявлятися вже за кілька годин після застосування.

Десикант Макс прискорює достигання зернових культур і ріпака та сприяє ранньому збиранню врожаю, а також припиняє розвиток ряду хвороб. При цьому він є безпечним для використання як у промислових, так і в насінницьких посівах та в посівах, призначених на харчові цілі.

Читайте також: Небезпечні хвороби можуть знищити до 50% врожаю сої

 

 

Виконано за допомогою Disqus