Набрав чинності закон щодо торгівлі землею на онлайн аукціонах

5 липня 2021 513 0
Набрав чинності закон щодо торгівлі землею на онлайн аукціонах
Kurkul.com

Сьогодні, 5 липня, повністю набрав чинності законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», №2195

Цей Закон набрав чинності через п’ять днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., №20, ст. 142), тобто 5 липня, інформує Kurkul.com.

Частина норм закону набрала чинності з дня опублікування у виданні «Голос України» 25 червня.

Нагадаємо, 18 травня, Верховна Рада на пленарному засіданні ухвалила законопроєкт 2195 у другому читанні. А вже 24 червня законопроєкт був підписаний президентом Володимиром Зеленським.

Згідно з документом, з 5 липня торги державною землею будуть проводитись лише онлайн. Подача документів, реєстрація, участь можуть здійснюватися з будь-якої точки.

У документі зазначається, що інформація про аукціон і лоти буде розміщуватися відразу в інтернеті. Однак до завершення аукціону інформація про учасників буде конфіденційною.

Організатори не зможуть зловживати правами учасників.

Відповідно до закону, торгуватися зможуть не менше двох осіб. Фермери теж зможуть торгуватися: великі ділянки будуть ділити на менші.

Гарантійний внесок становить від 30% від стартової ціни. Торги проходитимуть у три раунди: один раунд — одне підвищення ставки. Мінімальний крок — не менше 1% від стартової ціни лота.

Нагадаємо, закон про ринок земель сільськогосподарського призначення, прийнятий Радою минулого року, набрав чинності з 1 липня 2021 р. З цього дня українці мають купувати і продавати землю.

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%
Матеріали за темою