Виробники молодої картоплі не можуть продати врожай

12 липня 2021 13776 0
Виробники молодої картоплі не можуть продати врожай

Виробники молодої картоплі на Півдні України не можуть продати свій урожай. Якщо декілька днів тому перекупники закуповували картоплю по 5 грн, то на вихідних її взагалі ніхто не брав. Повідомляє UHBDP.

На таку ситуацію скаржаться виробники Херсонської та Запорізької обл.

«Причина — в поганій якості картоплі: через нестандартні кліматичні умови співвідношення води та сухих речовин в бульбах не відповідає стандартам. Картопля швидко псується, погана якість картоплі позначається на її лежкості. Покупці вважають за краще використовувати стару картоплю, вона хоча й дорожча, проте якісніша», йдеться у матеріалі.

Крім того, цей сезон в Україні характеризується перевиробництвом молодої картоплі, а несприятливі погодні умови стали причиною пізнього старту. У підсумку на картопляному ринку Білорусі місце українського «другого хліба» зайняли овочі з Азербайджану та Росії. І за якістю продукції, і за вартістю українська молода картопля наразі неконкурентоспроможна.

«Також українські виробники здебільшого не мають можливості бути гнучкими на ринку та оперативно змінювати ринки збуту, оскільки не мають офіційної реєстрації і не можуть працювати за безготівковим розрахунком», — додали в UHBDP.

Читайте також: Україна вдвічі збільшила експорт заморожених овочів

Виконано за допомогою Disqus