Херсонські аграрії через дощі втратили до третини врожаю картоплі

14 липня 2021 429 0
Херсонські аграрії через дощі втратили до третини врожаю картоплі
pixabay.com

На Херсонщині на третину обвалилися закупівельні ціни на молоду картоплю. Понад 4-5 грн/кг закупники за неї не пропонують — через дощі клубні набрали забагато вологи й швидко псуються, тож їх поспішають реалізувати бодай за низьку ціну. Про це повідомляє newday.kherson.ua.

«Посадили сто гектарів ранньої картоплі. Вже місяць, як мали її копати, та в поле не пройдеш — вода вперемішку з грязюкою. Клубні вимокають, ще й фітофтороз почався, інші супутні хвороби. Невідомо, як буде далі, але вже зараз можна прогнозувати — до третини врожаю ми втратили», — розповів керівник ФГ «Труд» Андрій Петренко.

Науковці погоджуються, що справи кепські, але за грамотного використання агротехнологій врожай можна врятувати.

«Дійсно, ситуація з фітофторозом складна. Але за умов регулярної профілактичної обробки плантацій хворобу можна й треба подолати. Просто цю обробку треба проводити не раз на сезон, а через кожні 7-10 днів. Звісно, щоденні зливи заважають. Однак є сучасні препарати, які спрацюють і за дві години без дощу. А такі «вікна» все ж трапляються», — рекомендує завідуюча лабораторією біотехнології овочевих культур та картоплі Інституту зрошуваного землеробства НААН України, доктор сільськогосподарських наук Галина Балашова.

Читайте також: Виробники молодої картоплі не можуть продати врожай

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%