Налагодження сівалки забезпечує до 70% реалізації потенціалу

9 вересня 2021 351 0
Налагодження сівалки забезпечує до 70% реалізації потенціалу
superagronom.com

Налагодження сівалки — це дуже важливий елемент сівби, який забезпечує до 70% реалізації потенціалу. Про це розповіли фахівці LNZ Group у матеріалі «Схеми захисту культур для технологій різної інтенсивності, краш-тести та якість сівби — експерименти на LNZ Hub 4.0» на SuperAgronom.com.

Сергій Корнюшенко, менеджер з розвитку агротехнологій у Східному регіоні LNZ Group, зазначив, що на ділянці LNZ Hub 4.0, що на Черкащині, кукурудзу сіяли на глибину 4 см та 8 см.

«Там, де сівбу проводили на 8 см, сходи зійшли на 2 дні пізніше. Здається, що це небагато. Але за наявності вологи та оптимальних умов, то різниця вагома», — розповів він.

Фахівець продемонстрував це на двох вирваних рослинах. У тієї, що була посіяна на меншу глибину, коріння було більш потужне, навіть повітряне коріння краще розвинене, а бокове коріння — сильніше. Тобі як у рослини, посіяної на глибину 8 см, коріння більш «кволе». Тому Сергій Корнюшенко наголосив, що сіяти на глибші рівні доцільно тоді, коли вологи не вистачає. У разі таких умов, як у цього року, краще насіння не заглиблювати.

Читати також: Експерти підрахували, за скільки часу окупиться придбання сівалки точного висіву

За його словами, ще один аспект — рівномірний посів.

«Ми спеціально розлаштували сівалку, щоб вона нерівномірно розкладала насіння в рядку, тобто з «двійниками-трійниками» чи пропусками. Мали на меті показати, що налагодження сівалки це дуже важливий елемент сівби, який забезпечує до 70 % реалізації потенціалу. Й агроном завжди має пильно контролювати процес, не лінуватися розкопувати рядки, щоб подивитись, як сівалка розкладає насіння. Бо розкладка впливає на ріст і розвиток рослини і формування потім самого початка. Результат покаже бункер, але й зараз видно, де були огріхи при сівбі — бачимо там і різну товщину стебла, і різні за розміром та товщиною качани», — додав Сергій Вовк, менеджер із розвитку агротехнологій LNZ Hub.

Виконано за допомогою Disqus