Обсяги сільгоспвиробництва зменшаться на 7% — експерт

43
0
НААН розробив законопроект по податкових змінах
ua-ekonomist.comНААН розробив законопроект по податкових змінах

Інститут аграрної економіки розробив проект закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збереження сприятливих умов для функціонування сільськогосподарських підприємств у 2016 році», повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко, пловідомляє прес-служба відомства.

За його словами, за підсумками 2015 р. стан справ у сільському господарстві України погіршився. Обсяги виробництва валової продукції сільського господарства скоротилися майже на 5% у порівнянні з 2014 р. Станом на 1 листопада 2015 р. обсяг прямих іноземних інвестицій у сільське, лісове та рибне господарство у порівняні з початком року зменшився на 11%. Експорт продукції агропромислового комплексу за 11 місяців минулого року зменшився майже на 14%.

«У 2016 році та наступних роках очікується подальше зменшення цін на зернові, надходження від продажу яких є основним джерелом валютних надходжень. За таких умов значне зростання ставок єдиного податку для сільськогосподарських підприємств загрожує фінансовій стабільності аграрного сектору, може спричинити недофінансування весняної посівної кампанії, подальше зменшення обсягів виробництва та експорту сільгосппродукції», — зазначив він.

Загалом, за розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, втрати обсягів сільгоспвиробництва від податкових новацій 2016 р. складатимуть 6-7%.

«Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими забезпечується оптимізація рівня податкового навантаження по єдиному податку. Йдеться, зокрема, про відновлення величини ставок єдиного податку четвертої групи на рівні 2015 року за індексацією грошової оцінки сільгоспугідь як бази єдиного податку четвертої групи у 2016 році у тому ж порядку, що і для земельного податку», — зазначив академік.

Прийняття цього законопроекту дозволить зберегти оптимальний рівень податкового навантаження на сільгосппідприємства і не допустити гальмування розвитку галузі та погіршення соціально-економічної ситуації на селі, підсумував Юрій Лупенко.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus