Названо 2 головні проблеми ринку українських саджанців

9 жовтня 2021 3095 0
Яблуневий сад
Яблуневий сад

Попри стрімке зростання українського ринку саджанців, який все більше переходить на легальну основу, проблем в цій сфері вистачає. І передусім вони пов’язані з відсутністю прямої державної підтримки та неточностями законодавчого характеру. Таку думку висловив заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко, інформує журнал «Ягідник».

«Тепличні комплекси, а також лабораторії для оздоровлення й розмноження облаштовуються виключно за кошти інвесторів. В Україні держава досить активно підтримує товарне садівництво та ягідництво, а безпосередньо розсадники — тільки опосередковано» — зауважив експерт.

На його думку, друга проблема, яку потрібно вирішувати на ринку садивного матеріалу, стосується низки питань законодавчого характеру, зокрема розмноження сортів, які не мають патентного захисту.

«В Україні будь-який сорт, навіть загальновідомий, обов’язково повинен бути внесений до «Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні». Тобто хтось повинен його туди зареєструвати та оплачувати подальшу підтримку. Тому механізм недосконалий і вимагає змін в законодавстві», — розповів Олександр Ярещенко.

Читайте також: Для фермерів запустили онлайн курс, який сприятиме виходу бізнесу на новий рівень

Виконано за допомогою Disqus