Реклама

Названо культуру, яка приносить овочівникам більше прибутку ніж картопля

8 листопада 2021 414 0
Селера
DepositphotosСелера

Попри упередження, вирощування селери може принести фермерам значно більше прибутку, аніж вирощування картоплі. Повідомляє «Голос України».  

«Селера на плантації площею у 8 га дала врожай у 50 т коренів з 1 га. І торговельні мережі дають за них гарну гуртову ціну у 20 грн/кг. За картоплю стільки не виручиш. Хоча на врожай треба добряче попрацювати», — розповів керівник господарства «Зоря Каховщини» Леонід Кириченко.

На його думку, в Україні культура недооціненою, і має надто обмежений попит. Проте за кордоном, селера має шалений попит. Єдина особливість вирощування полягає в тому, що овоч потребує значного зрошення.

«Селера культура вологолюбна, тож без зрошення розвивалася б погано. Цьогоріч на плантації було 10 поливів, а в посушливіші роки давав і по 15-16. Та й робочих рук заради врожаю докласти треба: корені копають вручну, вручну обрізають ножами, ще й миють. Адже 90% нашої продукції купують великі торговельні мережі, а в них до якості й зовнішнього вигляду продукції підвищені вимоги. Тому треба їй відповідати», — зауважив фермер.

Читайте також: Україна залишається країною з найнижчою ціною цибулі в світі

Виконано за допомогою Disqus