Kurkul search sub header Created using Figma

Фермери контролюватимуть переробку молока?

79
0
Головним пріоритетом галузі є створення переробки молока, яку контролюватимуть фермери
business.uaГоловним пріоритетом галузі є створення переробки молока, яку контролюватимуть фермери

Головним пріоритетом галузі є створення переробки молока, яку контролюватимуть фермери, заявив економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, повідомляє Milkua.

Він вважає, що кооператив — це бізнес, який допомагає заробляти професійному виробнику. Тільки тоді у нього будуть якісь перспективи розвитку.

«Наразі я бачу великі перспективи кооперації саме серед професійних виробників молока, які можуть спільно займатися переробкою та виробництвом продуктів високої якості», — впевнений експерт.

За його словами, проблема лише у тому, що вони виробляють молоко екстра ґатунку. Переробники не платять за нього високу ціну, бо ще не вміють виробляти і продавати продукти преміум класу.

«Проект створення кооперативної переробки молока перебуває на опрацюванні. Однак він не буде зареєстрований як кооператив, допоки українське законодавство забороняє таку кооперацію», — повідомив Андрій Ярмак.

Згідно з чинним законодавством, за його словами, кооперація можлива лише серед приватних осіб, тоді як аграрні кооперативи в усьому світі — це кооперація юридичних осіб-виробників сільськогосподарської продукції.

«Головним пріоритетом галузі є створити переробку молока, яку контролюватимуть фермери. Проект буде спрямовано на виробництво продуктів найвищої якості тільки з молока екстра ґатунку, котрі продаватимуться як на внутрішньому ринку, так і за його межами», — додав він.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus