Міністра Лещенка міг замовити американський фермер — деталі резонансної події

19 листопада 2021 322 0
Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства
Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства

Правоохоронні органи України запобігли спробі вбивства міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка

За інформацією видання Фокус, його нібито замовив громадянин США Курт Джейкоб Ґросанс.

«Він працює в Україні фермером із 2017 р. У нього 2 фірми: «Дакота Агро Інвестментс» та «Гросанс». Американець найняв Лещенка керувати фірмами. Але потім нібито викрив у шахрайстві та крадіжці $250 000. Джейкоб Ґросанс звинувачував Лещенка публічно у ЗМІ, намагався домогтися справедливості, навіть судився, але програв. Зневірившись, вирішив найняти кілера», — зазначає видання.

Нагадаємо, ввечері 18 листопада очільник МВС Денис Монастирський зібрав журналістів та заявив про замах на вбивство міністра агрополітики Романа Лещенка. За інформацією МВС, замовники замаху також планували відібрати у міністра майно та розділити його між собою. Причетними до інциденту виявилися громадянка України та громадянин США.

За словами Дениса Монастирського, у серпні 2021 р. Департамент стратегічних розслідувань отримав інформацію про те, що певна жінка підшукує кілера для вчинення замовного вбивства. У ході слідчих операцій було з‘ясовано, що замовниця, громадянка України, була виведена на особу, яка, за задумом Нацполіції, виконувала роль кілера. Втім, після низки негласних розшукових дій правоохоронці встановили іншого, «основного» замовника, ним був громадянин Сполучених Штатів.

Зустріч американця та його спільниці з «кілером» відбулася 17 листопада в одному з київських ресторанів. Розмова документувалась. У фрагменті відео іноземець каже, що не наказує вбивати міністра, але буде не проти, якщо це необхідно. Завдаток становив $20 тис. Злочин мав статися, коли громадянин США залишить Україну.

Це було замовлення особи, у якої вони намагалися відібрати майно та вибити уявні борги за 2018 рік, коли громадянин США та цей громадянин України були партнерами. Цим громадянином був Роман Лещенко, міністр українського уряду»,— заявив Денис Монастирський.

Після «успішного» виконання першого замовлення (кілер імітував його, надаючи замовнику фото із закривавленим чоловіком та відео) кілер отримав «добро» від замовника на нову справу.

Сам Роман Лещенко під час брифінгу повідомив, що справа стосується подій трирічної давнини, коли він не був держслужбовцем. Питання про свої борги він назвав «цивільно-правовим конфліктом» з громадянином США.

Хоча під час брифінгу не було названо імена винуватців замаху, міністр послався на своє інтерв'ю газеті Kyiv Post від 27 січня, де йшлося про конфлікт. Там згадується Курт Гросанс, підприємець із США, який декілька разів позивався проти Лещенка як в Україні, так і в Америці.

За інформацією видання Новое время, у 2018-тому році Роман Лещенко керував фірмою американця. Згідно з банківськими переказами, які перевіряли суди України та які має Kyiv Post, Лещенко наче б то таємно перевів близько $250 тис. з ТОВ «Гросанс» у власну компанію ТОВ «Прогрес». Зарубіжний інвестор стверджував, що його обікрали (сам Роман Лещенко це спростовував). За кілька днів до вступу на посаду Лещенко повернув гроші Гросансові, але не в доларах, а в гривнях. Ураховуючи різницю курсів, іноземець отримав не $250 тиc., а $230 тис., після чого подав новий позов проти свого екскеруючого, тепер вимагаючи відшкодування збитків у сумі $485 тис.

Втім жоден з поданих позовів американець не виграв.

Лещенко своєю чергою не визнав жодних звинувачень і зі свого боку звинуватив американського підприємця у шахрайстві, бо той начебто контрабандою постачав в Україну генно-модифіковане насіння сої, яке збирався використати всупереч законодавству.

Як зазначив під час брифінгу Денис Монастирський, наразі ідуть допити затриманих осіб, їм загрожує довічне ув'язнення.

Виконано за допомогою Disqus