Розроблено дві моделі ринку землі

10 лютого 2016 47 0
Громадськість розробила альтернативний механізм ринку землі
ukurier.gov.uaГромадськість розробила альтернативний механізм ринку землі

«Земельна спілка України» разом із групою експертів запропонувала альтернативний механізм у питанні проведення земельної реформи, про це заявив президент асоціації «Земельна спілка України» Андрій Кошиль, пише Аgropolit.com.

«Наразі ми запропонували альтернативний механізм вирішення цієї проблеми. Він полягає у проведенні експерименту в окремих областях», — сказав він.

1. Спочатку слід визначити пілотні області, де проводитиметься експеримент. Ці території мають репрезентувати різні форми господарювання в АПК та відрізнятися за рівнем свого економічно-соціального розвитку. Пропонуємо Івано-Франківську, Закарпатську, Черкаську, Київську, Полтавську, Харківську, Дніпропетровську, Житомирську та Херсонську області. Саме на цих територіях треба визначити невеликі адміністративні одиниці — такі, як сільська рада або район, що погодяться у тестовому режимі запустити ринок землі.

2. Запускати паралельно дві моделі ринку землі: з мінімальними і максимальними обмеженнями для придбання в одні руки. Після цього необхідно провести статистику підписання договорів купівлі-продажу, з’ясувати реальних власників, проаналізувати цінову ситуацію, виявити негативні фактори. І на базі отриманої інформації формувати законопроект.

«Пілотний проект можна провести протягом року — півтора. Ще півроку піде на підготовку концепції реформування земельного ринку. На наш погляд, не можна впроваджувати ринок землі «наскоком», не радячись із громадами. Якщо підемо іншим шляхом, він може виявитися хибним», — зазначив він.

Також він додав, що наразі є багато різних точок зору з цього приводу. Окремим інститутам важко відпускати «віжки» управління землями сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Саме тому їм би хотілося все залишити так, як є. Тому й з’явився земельний законопроект від Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

«Нагадаю, що саме цей орган сьогодні, за законом, розпоряджається вказаними землями. У всіх цих вирах політичної доцільності важко знайти єдине правильне компромісне рішення, яке б влаштовувало всіх. Але його треба шукати. І робити це потрібно, враховуючи думку людей і громадськості, бо інакше ризикуємо ще на кілька років «закопати» земельну реформу або ж запустити її неправильно», — підсумував експерт.

Виконано за допомогою Disqus