Реклама

На зростання вартості круп впливають 2 фактори — експерт

24 грудня 2021 134 0
Зерно
Зерно

Попри рекордний врожай в Україні зросла вартість круп. На зростання вартості вплинули 2 фактори — внутрішній і зовнішній. При цьому уряд не може вплинути на стримування цін. Таку думку висловив голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру, економіст Борис Кушнірук, повідомляє Еспресо.TV.

«По-перше, на ціну впливають зовнішні фактори, які визначаються тим, що у світі дорожчає не тільки нафта і газ, а й всі сировинні товари. Жоден аграрій не буде продавати в Україні зерно дешевше, ніж він може продати за кордон. І примусити його неможливо і недоречно», — зауважив економіст.

З його слів, до внутрішніх факторів належить зростання витрат на посівну в 2022 році. 

«Аграрії змушені вже зараз закладати більшу ціну продукції, щоб можна було взимку і на початку весни розпочати новий сезон посівної компанії. Якщо у них не буде коштів необхідних для цього, вони не зможуть вести подальшу діяльність», — підсумував Борис Кушнірук.

Нагадаємо, цьогоріч Україна завершила збір зернових, зернобобових та олійних культур з рекордним показником у понад 106 млн т, хоча прогнозувалось врожай на рівні 100 млн т.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus