Агроном розповів, як досягнути врожайності озимого ріпаку в 4 т/га

23 грудня 2021 1694 0
Сходи ріпаку
Сходи ріпаку

В останні роки урожайність озимого ріпаку в ПСП «Фортуна» тримається на рівні 3,6-4,0 т/га. Такий результат досягається підбором гібридів та дотриманням технології вирощування. Про це розповів агроном підприємства Юрій Карапиш в матеріалі «КліматКонтроль. Як отримати кращий врожай озимого ріпаку на Чернігівщині» на SuperAgronom.com.

«Під час вибору гібриду насамперед я звертаю увагу на зимостійкість, наскільки він пристосований до наших умов перезимівлі. Також вагому роль відіграють стійкість гібриду до хвороб і до розтріскування стручків. Дивимось і на потенціал гібриду, але цій характеристиці відводимо 3-тє місце. Нас більше цікавить стабільність гібриду, а над урожайністю ми будемо працювати», — зазначив агроном.

З його слів, перелічені властивості він знайшов у гібридах озимого ріпаку селекції «Лімагрейн», які у господарстві вирощують уже років 5. Розпочали з гібридів Альбатрос, Андерсон і Конрад КЛ. Під сезон-2022 посіяли вже названий Конрад КЛ, який пристосований до вирощування за системою Clearfield. Крім нього, під урожай наступного року посіяли також Анністон, а ще спробували новинку — Архітект

«Загалом вибрали перелічені гібриди, бо, крім високих показників урожайності, вони показують гарний розвиток восени, хорошу стійкість до розтріскування. І взагалі на ринку вони зараз позиціонуються дуже добре», — пояснив Юрій Карапиш.

Читайте також: Підбито підсумки аграрного сезону на дослідних ділянках LNZ-хаб 4.0

Виконано за допомогою Disqus