Які культури стануть для фермерів нішевими?

15 лютого 2016 88 0
Вибір культур для невеликого підприємства не дуже великий, але все ж є
uk.wikipedia.orgВибір культур для невеликого підприємства не дуже великий, але все ж є

Вибір культур для невеликого підприємства не дуже великий, але все ж є, зазначає провідний експерт зернового ринку Єлизавета Малишко, пише «УкрАгроКонсалт».

«Коли ми говоримо про зерновий сектор України, то, як правило, маємо на увазі пшеницю, кукурудзу, ячмінь. Однак варто брати до уваги, що оптимальний розмір господарства, яке займається вирощуванням традиційних зернових культур, становить 300-400 га», — зазначає експерт.

За її словами, якщо у володінні господарства є така земельна площа, або навіть більше, то вибір культур для нього широкий і багатогранний.

«У той же час середній розмір земельного паю в Україні набагато менший — близько 4 га. Власники невеликих наділів змушені шукати альтернативу традиційним культурам, у надії отримати прибуток не стільки від кількості, скільки від якості і ексклюзивності товару», — додає експерт.

У недавньому минулому у число малопоширених культур входила соя. Зараз це друга за величиною олійна культура в Україні. Зате у розряд нішевих йде горох. В якості експерименту господарства вирощують сорго, нут, гарбуз, квасолю. Останню, мабуть, можна віднести до найбільш успішного досвіду, підсумувала Єлизавета Милишко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 17° ... + 7°

Вітер

3.1м/с

Опади

2.4мм

Вологість

55%