Реклама

Експерти назвали альтернативу вирощування соняшнику та кукурудзи на Півдні України

17 лютого 2022 1981 0
Мигдаль
Мигдаль

Через недостатню кількість опадів на Півдні України фермерам рекомендують замінити кукурудза та соняшник, які тут часто висихають, на мигдалеві плантації. Про це розповів віцепрезидент ВГО «Українська горіхова асоціація» Василь Бабанський в матеріалі «Всі, хто цікавиться вирощуванням мигдалю — люди до 35 років» на Kurkul.com.

«Наприклад, за останні 20 років дуже суттєво скоротилася рентабельність зернового виробництва в Одеській області. Якщо 20 років назад вона була близько 48-50%, то сьогодні — 20-22%, а в окремі роки практично ми повністю втрачаємо врожай зернових культур», — говорить Василь Бабанський.

У зв’язку з цим горіхова асоціація спільно з вченими-кліматологами, ґрунтознавцями, мікробіологами розробила низку перспективних альтернативних напрямків розвитку агробізнесу, один з яких — мигдалівництво. 

«Виробництво і розвиток мигдалевих садів на Півдні України має своє обґрунтування. Одна з першопричин — економічна. Сьогодні, на жаль, виробництво таких культур, як виноград, персик, тут стало абсолютно збитковим. По-друге, мигдаль — це дуже посухостійка рослина, що має високий економічний ефект», — розповів представник ВГО «Українська горіхова асоціація».

Читайте також: Українські аграрії збільшили продаж картоплі за кордон

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus