В Україні 25 тисяч фермерів мають намір викупити землю, але не можуть — Томич

17 лютого 2022 211 0
Земля, земельна ділянка
Земля, земельна ділянка

В Україні 25 тис. фермерів мають намір викупити землю сільськогосподарського призначення, на яку оформлене право постійного користування, проте не можуть цього зробити через низку перепон. Про це розповів голова Союзу українського селянства Іван Томич, повідомляє Укрінформ.

«Український фермер досі не отримав цієї землі. І сьогодні долі цих земель, як і українських сімей, не визначені. Шановний пане Президенте, вирішіть, як ви вирішили своїм указом про професійне свято фермера. Це буде серйозним і вагомим кроком для зміцнення незалежної України», — наголосив голова союзу.

Голова Полтавської обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників Василь Бурлака розповів, що головними перепонами для швидкого придбання такої землі є бюрократичні процедури. Він пояснив, що об'єднана територіальна громада дає дозвіл на купівлю ділянки, і цей процес може тривати рік.

«Заборона на придбання землі сільськогосподарського призначення юридичними особами діє до 2024 р., існує ймовірність того, що не всі фермери встигнуть викупити свої ділянки. Саме тому потрібно, крім врегулювання процедури, також продовжити заборону на придбання землі юридичними особами до 10 років», — розповів фермер. 

Читайте також: 

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus