В Україні затверджено новий порядок інспектування агровиробників

17 лютого 2022 187 0
В Україні затверджено новий порядок інспектування агровиробників

У Мін'юсті зареєстрували наказ Мінекономіки, який затверджує низку розпорядчих документів з метою підвищення ефективності діяльності органів державного контролю у сфері виробництва продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження. Зокрема, заходи держконтролю проводитимуться за вимогами європейського законодавства. Про це повідомили в пресслужбі Мінекономіки. 

«Міністерство запропонувало новий та зручний підхід до інспектування, який дозволяє розмежувати загальні та специфічні гігієнічні вимоги, як до операторів ринку, так і до харчових продуктів. Це гарантуватиме дотримання прав та законних інтересів підприємців, підвищить рівень захисту здоров’я споживачів. Крім того, буде забезпечено об’єктивність, прозорість та неупередженість здійснення державного контролю», — розповів заступник Мінекономіки України, Торговий представник України Тарас Качка.

Так, наказом затверджено уніфікацію актів державного контролю, а саме:

  • в частині загальних гігієнічних вимог;
  • спеціальних гігієнічних вимог до окремих харчових продуктів тваринного походження (молока та молочних продуктів, м’яса птиці);
  • гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти;
  • вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров'я харчових продуктів;
  • спеціальних вимог до маркування харчових продуктів.

Також затверджено форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства про корми. Крім того, вперше затверджено уніфіковані зразки інших розпорядчих документів:

  • посвідчення (направлення) на проведення заходу державного контролю:
  • припис про усунення порушень вимог законодавства, та ін.

Читайте також: Названо основні труднощі роботи елеваторів в агросезоні 2021

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus