Реклама

Науковці винайшли бактерію, що може замінити аміачні добрива

21 лютого 2022 150 0
Добрива
Добрива

Науковці з Вашингтонського університету створили нові штами ґрунтових бактерій під назвою Azotobacter vinelandii, які здатні постійно виробляти та виводити аміак у великих концентраціях, незалежно від умов навколишнього середовища. Повідомляє sundries.com.ua.

«У лабораторних дослідженнях, коли модифікований A. vinelandii додавали до ґрунту, в якому росли рослини рису, спостерігали, як рослини поглинають аміак, що виробляється бактеріями», — розповіли науковці. 

Зараз дослідники працюють над розробкою додаткових видів A. vinelandii, які виробляють аміак з різною швидкістю. Конкретні штами можуть бути використані для конкретних видів культур, виходячи з потреб рослин в аміаку.

«Успішне широке застосування цих біодобрив у сільському господарстві зменшить забруднення, забезпечить стійкі способи управління кругообігом азоту в ґрунті, знизить собівартість виробництва та підвищить прибуток для фермерів, а також підвищить стійке виробництво харчових продуктів шляхом покращення родючості ґрунту», — зауважив професор Флоренс Мус.

Читайте також: Білоруський виробник калію заявив про неможливість виконати поставки через санкції

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus