Пілотне впровадження Моніторингу земельних відносин завершено — Рутицька

1 березня 2016 48 0
Завершено пілотне впровадження Моніторингу земельних відносин в Україні
gudzazt.gov.uaЗавершено пілотне впровадження Моніторингу земельних відносин в Україні

Завершено пілотне впровадження Моніторингу земельних відносин в Україні, заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, пише прес-служба Мінагропроду.

За її словами, проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» — ще один важливий крок, який зроблено у напрямку земельної реформи.

«Під час розробки «Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства й сільських територій в Україні на 2015-2020 р.», яку ми розробили протягом 2015 р. разом із експертами, вимога щодо створення системи моніторингу земельних відносин та аналізу ринку земель прямо вказана як пріоритет. Це один зі способів забезпечення контролю за розробкою та впровадженням земельної реформи в Україні», — зазначила Владислава Рутицька.

Моніторинг земельних відносин — це система збору даних щодо стану земельних відносин, які фіксуються органами державної влади, та оприлюднення цих даних у розрізі районів та міст. Таким чином громадськість, політики та центральні органи влади отримують можливість оцінити як загально національні тенденції, так і отримати результати діяльності кожного конкретного місцевого органу влади, що причетний до земельних відносин.

Завданнями моніторингу є:

  • забезпечення доступності даних на рівні місцевих органів влади;

  • підвищення прозорості земельних відносин;

  • поєднати в одній системі дані різних відомств;

  • забезпечити фактологічну основу для розробки державної політики у сфері земельних відносин;

  • моніторинг та оцінка впровадження державної політики та земельної реформи;

  • забезпечує приватний сектор інформацією для прийняття рішень;

  • підвищує інвестиційну привабливість та бізнес-клімат.

«Ця система показників відповідає міжнародній практиці. Краща доступність інформації буде сприяти подальшому розвитку ринку як оренди так і продажу, покращенню продуктивності сільськогосподарських виробників та збільшенню добробуту селян. Сьогодні із створенням моніторингу земельних відносин ми покращуємо доступ до інформації та робимо ще один крок до ефективного та розвинутого ринку землі в Україні», — додала Владислава Рутицька.

Довідково: Проект «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» має підвищити конкуренцію та прозорість на ринку землі. Зокрема, передбачається підвищення ефективності землекористування і, відповідно, зростання продуктивності в агарному секторі, збільшення можливостей для кредитування аграрних виробників, підвищення доходів місцевих бюджетів, збільшення можливостей для сільського розвитку, підвищення гарантування прав власності на землю. Бенефіціаром проекту виступило Мінагропрод, координатор проекту з боку міністерства – заступник міністра Мінагропроду Владислава Рутицька.

Виконано за допомогою Disqus

+ 17° ... + 8°

Вітер

3.2м/с

Опади

2.4мм

Вологість

63%