Україна має потенціал збільшити аграрний експорт — Павленко

24 червня 2015 33 0
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України

За умови збільшення виробництва сільськогосподарської продукції на 30% Україна наростить експорт удвічі. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, повідомляє прес-служба відомства.

Він нагадав, що Україна вже досягла рекордної позначки в експорті, який сягнув майже 34 млн т зернових. Країна є світовим лідером з експорту соняшника та соняшникової олії, третім постачальником зернових, входить в першу десятку експортерів м’яса курятини.

«Україна зміцнює позиції на світовому аграрному ринку. Ми вже годуємо близько 140 млн людей на планеті. А загалом Україна може забезпечити продовольством більше 400 млн споживачів. Для цього нам потрібні інвестиції, модернізація логістичних потужностей та розширення ринків збуту», — сказав Олексій Павленко.

Він підкреслив, що українські аграрії досягли суттєвих результатів у диверсифікації експорту в азійському, європейському та африканському напрямах.

«Вже зараз до країн Митного союзу ми експортуємо менше, ніж до африканського континенту. Ще один пріоритет — Азія і Близькій Схід. Експорт до цих країн сягнув $6,6 млрд», — додав міністр.

Зі свого боку торгівельний представник України Наталя Микольська повідомила, що тривають перемовини стосовно зон вільної торгівлі з Туреччиною, Ізраїлем, Канадою.

«З Канадою зокрема ми просунулися далі, ніж з іншими. Сторони докладуть всіх зусиль, щоби завершити переговори до кінця літа», — наголосила Наталя Микольська.

За її словами, українська сторона опрацьовує можливість оскарження деяких російських обмежень у ВТО, Україна і ЄС готують консультації на політичному та експертному рівнях.

Виконано за допомогою Disqus