Спецрежим краще замінити іншою підтримкою — експерт

2 березня 2016 90 0
Якою має буди підтримка аграріїв?
fool.sgЯкою має буди підтримка аграріїв?

Україні необхідно спростити всю податкову систему. При цьому сільське господарство не повинно мати ніякої спеціальної системи, відмінної від інших, таку думку в ексклюзивному інтерв’ю Agropolit.com висловив директор Світового банку в Україні Чімяо Фан.

«У вас занадто багато різних спецрежимів і прихованих бізнес-інтересів у загальній податковій політиці. Сьогодні гроші від цих пільг ідуть декільком великим компаніям, але не дрібним виробникам», — сказав він.

За його словами, Уряд повинен створювати більш привабливі умови для роботи в АПК і розвивати його за допомогою створення умов для залучення у нього інвестицій.

«Як цього досягти? З одного боку, дозволити продаж сільгоспземлі, з іншого — продати всю державну землю. Виручені за держактиви гроші можна було б спрямувати на інвестиції у проекти зрошування на півдні. Також треба суттєво спрощувати вихід для експортерів на зовнішні ринки», — переконаний експерт.

Також додав, що в Україні ще надто багато вкладених прихованих бізнес-інтересів, які намагаються вплинути на політику, закон.

«Держава повинна ставитися однаково до всіх секторів економіки. Є багато інших способів підтримки АПК, наприклад, інвестувати в іригацію, спрощувати експорт продуктів. Зберігаючи спецрежим ПДВ для АПК, ви даєте податковій адміністрації можливість на власний розсуд трактувати закон, а це — можливість для корупції», — стверджує він

На його переконання, потрібні невідкладні реформи у податковій системі. Проблема з українською податковою системою у тому, що в ній занадто багато винятків. І в цьому весь її провал. Усі повинні платити однакові податки. Тоді ви зможете безпечно знизити податкові ставки і не боятися, що надходження до бюджету впадуть.

Є питання і до системи підпорядкування ДФСУ, міністр фінансів не має прямого впливу на призначення голови служби. Цього не може бути. Треба також поліпшити адміністрування податків. Це зменшить корупцію, підсумував Чімяо Фан.

Виконано за допомогою Disqus