Інвестиції у молочну ферму окуповуються через 10 років — Ярмак

3 березня 2016 78 0
Інвестиції у молочну ферму не окуповуються
Інвестиції у молочну ферму не окуповуються

Інвестиції в молочну ферму зараз мають термін окупності близько 10-12 років, про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.

За його словами, тобто у наших реаліях вартості грошей не окуповуються у принципі. А інвестиції у переробку (за умови наявності власного виробництва необхідних обсягів молока ґатунку екстра та професійного маркетингу) — приблизно 4 роки. Зараз важко знайти кращі об'єкти для інвестування.

«Я точно знаю, що пару потужних виробників молока вже ведуть переговори про будівництво власних заводі. Що це означає? а) сировини для існуючих переробників буде ще менше; б) конкуренція на ринку буду ще більшою. Чи буде кооперативний завод? На 100% не впевнений, але шанси зростають порівняно з тим, що я бачив, коли тільки починав просувати цю ідею», – зазначає він.

Також він додав, що інформація про те, що інвестиції в виробництво 1 л молока більші у 10 раз, ніж у переробку.

«Але я трішки злукавив — 1 до 10 — це найменша пропорція, бо береться не найдорожча молочна ферма та найдорожчий і найтехнологічніший завод, що виробляє широкий асортимент. Якщо виробляти тільки, наприклад, сири, то пропорція буде 1 до 20», – підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus