У власність треба віддавати не більше 300 га землі — експерт

4 березня 2016 58 0
В україні потрібен чіткий механізм захисту родючості землі
vkurse.uaВ україні потрібен чіткий механізм захисту родючості землі

В Україні є непоодинокі випадки, коли земля виснажується, використовується не за призначенням, про це у блозі виданню «Ліга» написав лідер Аграрної партії України (АПУ) Віталій Скоцик.

Для цього потрібний чіткий механізм захисту родючості землі. Наприклад, у Німеччині перед здачею в оренду і після, з певною регулярністю перевіряють різні параметри такі як, скажімо, рівень гумусу. Орендар, і навіть власник, може бути позбавлений землі, якщо різко погіршується її родючість і це пов’язано з його господарською діяльністю.

Обмеження власності землі в руках однієї родини теж є передумовою будь-якого ринку. Родина повинна отримувати у власність не більше 300 га землі. Тоді можна уникнути створення великих латифундій і монополій.

Загальна економічна політика, що має стабільні правила, стимулює підприємницьку активність. Це напевно основне, з чого мав би починати уряд перед тим, як говорити про продаж землі. Якщо працюватиме економіка і у людей будуть кошти, якщо працюватимуть кредитні та лізингові інструменти, існуватиме сильний виробничий сектор, тоді не буде загрози втрати Україною її основних ресурсів — землі і високоінтелектуальних людей. Усе це працюватиме на розвиток і благополуччя всієї країни.

Виконано за допомогою Disqus