Два аспекти заважають розвитку кооперації — експерт

7 березня 2016 81 0
В Україні дуже мало керівників, які можуть взяти на себе ефективне управління кооперативами?
franchising.uaВ Україні дуже мало керівників, які можуть взяти на себе ефективне управління кооперативами?

Для того, щоб малі сімейні фермерські господарства могли стати альтернативою великим агрохолдингам, повинна бути збільшена державна підтримка подібних підприємств, таку думку From-ua.com висловив президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

«Безумовно, дрібне сільськогосподарське підприємство набагато вразливіше, ніж велике, і тому допомога просто необхідна. Крім фінансових ресурсів, держава повинна активізувати роботу зі створення кооперативів, які, об'єднавши дрібних фермерів, дадуть можливість конкурувати з іншими, більш великими підприємствами, а також здійснювати необхідні сервісні послуги у вирощуванні, переробці та реалізації агропродукції», — зазначає Леонід Козаченко.

Крім того, за його словами, потрібно розвивати індустріальні та технологічні парки, які повинні об'єднувати подібні підприємства.

Однією з головних причин небажання підприємств об'єднуватися у кооперативи експерт називає ментальність сільського населення і відсутність державних коштів, необхідних для розвитку цієї форми об'єднання на селі.

«Ще один важливий момент — в Україні дуже мало керівників, які можуть взяти на себе ефективне управління кооперативами і робити їх прибутковими підприємствами», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus