На Вінниччині фермер запустив установку з брикетування соломи

447
0
На Вінничині запрацювала перша лінія з брикетування соломи
poradumo.com.uaНа Вінничині запрацювала перша лінія з брикетування соломи

На Вінничині (Козятинський район) запрацювала перша лінія з брикетування соломи, пише «Урядовий кур’єр».

Керівник СТОВ агрофірми «Світанок» Микола Мельник два роки заготовляв солому, а потім привіз із Польщі лінію для її брикетування, яку нещодавно запустив.

Обійшлася вона йому майже у 3,5 млн грн. На установці можна переробляти біоматеріали з вологістю 30%, без попереднього сушіння.

Тепловіддача 1 т брикетів дорівнює 2 т деревини. Продуктивність — 4 т на день, проте Микола Мельник хоче організувати роботу лінії у дві зміни. Сировина є — щороку господарство може спрямувати 10 тис. т соломи на виробництво брикетів. Формується і попит: купують їх навіть приватні особи. Брикети можна спалювати у сільських котлах і у плиті (для нагрівання груби). Це для області нове — щоб солому як теплоносій використовувало населення.

За словами керівника апарату Козятинської райдержадміністрації Юрія Студуляка, наступного опалювального сезону планують продукцією «Світанку» опалювати бюджетні установи району.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus