Садівник розповів про перспективну для вирощування в Україні ягоду — акігумі

18 січня 2023 1798 0
Акігумі — маслинка парасолькова
ЯгідникАкігумі — маслинка парасолькова

Попри поширення суниці садової, лохини, жимолості тощо, з кожним роком набирають усе більшої популярності й нішеві культури, зокрема акігумі — маслинка парасолькова. Про це пише «Ягідник».

Наразі у світі існує до 50 сортів цієї ягідної культури, 30 з яких уже зібрав у своїй колекції садівник з Кам’янця-Подільського, засновник розсадника «Подільська розкіш» В’ячеслав Францішко. 

«Акігумі — дуже близький родич гумі. Якщо гумі — це маслинка багатоквіткова (лох багатоквітковий), то акігумі — маслинка парасолькова (лох зонтичний). Ця культура зараз стає дуже популярною, адже вона надзвичайно корисна. Так, У США розробили вже 12 лікувальних патентів, у яких використовуються ягоди акігумі. Тому ця культура має неабиякі перспективи», — пояснив В’ячеслав Францішко.

За словами садівника, гумі достигає у червні, коли є дуже багато інших ягід — суниця, черешня, лохина, які за смаковими властивостями неабияк переважають гумі. Коли достигає маслинка парасолькова (акігумі), тоді з плодів залишаються лише яблука та груші.

«Акігумі дозріває з середини вересня і може бути на дереві аж до цієї пори — до середини січня. Причому важливо, що рослина та її ягоди не бояться заморозків. На смак ягоди акігумі схожі на гумі, але, на мою думку, більше нагадують гранат. Їх можна споживати як у свіжому вигляді, так і заморожувати чи перетирати», — розповів ягідник.

За словами В’ячеслава Францішка, у його колекції є два сорти власної селекції, які мають унікальні відмінності, зокрема вирізняється розміром і смаком ягід. Один з них, Світанок, достигає, коли ще немає ніяких ягід, а другий показав себе лише цього року. Його ягоди дуже великі та можуть зберігатися на дереві як мінімум до середини січня.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus