Україна планує розширити перелік с/г продукції для експорту зерновим коридором

23 лютого 2023 172 0
Україна планує розширити перелік с/г продукції для експорту зерновим коридором
Kurkul.com

Наразі тривають переговори з ООН і Туреччиною щодо пролонгації «зернової угоди» після 20 березня.

Наразі Україна планує залучити до неї Миколаївський порт і збільшити асортимент продукції для експорту морем. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише УНІАН.

«‎Ми підкреслюємо кілька речей, критичних для «зернової угоди‎»‎. Це розширення географії відправки з портів, перш за все, йдеться про Миколаївський порт, який до війни був одним з найбільших з точки зору фізичних обсягів відправки сільгосппродукції. І також важливо говорити про розширення номенклатури, тобто перелік сільгосппродукції, яка може експортуватися», — зазначив Тарас Висоцький.

Він додав, що в Україні, окрім зернових, олійних та продуктів переробки, виробляється ще багато цінної продукції з доданою вартістю.

«Це продукція садівництва, тваринництва. Світ потребує і іншої аграрної продукції з України, і вона повинна бути долучена до «зернової угоди», — підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, у післявоєнному відновленні України пріоритетним стане будівництво власних зернових терміналів у країнах ЄС, Азії та Африки.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus