Реклама

Україна планує засіяти не менше площ, ніж торік

27 лютого 2023 58 0
Україна планує засіяти не менше площ, ніж торік
Kurkul.com

Українські аграрії готуються навесні засіяти ті площі, які не вдалося реалізувати за озимими культурами в тому числі через несприятливі погодні умови. Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики.

«Наразі ми спостерігаємо зниження міжнародних цін на мінеральні добрива. Це той фактор, який також має допомогти нам весною надолужити площі, які не були засіяні восени. Ми маємо вийти як мінімум на площі, які були посіяні у 2022 році», — сказав Тарас Висоцький.

Нагадаємо, на українському ринку також падає ціна аміачної селітри.

Щодо замінованих площ, то ситуація, за словами Тараса Висоцького, на Харківщині та Херсонщині залишається складною. Там заміновано понад 1 млн га території.

«Їх можна розділити на два типи. Перший — там, де була лінія фронту, це 80%-90% замінованих площ. Другий — в тилу, там менший відсоток. Щодо останніх, є план все ж встигнути засіяти. А ті 200-300 тис. га, які були на лінії зіткнення, на жаль, цього року ще не вдасться ввести в обіг», — зауважив Тарас Висоцький.

Крім того, перший заступник Міністра підкреслив, що наразі одним із ключових завдань Мінагрополітики є відпрацювання механізму бронювання працівників агросектору. 

«Ми розуміємо, що фахові працівники агросектору у більшості випадків також дуже цінні для Збройних сил України. Нам потрібно буде знайти складний, але все ж компроміс, між продовженням діяльності аграріїв та підтримкою ЗСУ», — резюмував він.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама