Держава відшкодовує до 50% вартості худоби

18 березня 2016 110 0
За телиці, нетелі та корови вітчизняного походження відшкодовують не більше 12 тис. грн за одну
www.ua.all.bizЗа телиці, нетелі та корови вітчизняного походження відшкодовують не більше 12 тис. грн за одну

Вартість закупленої господарями з жовтня попереднього року до жовтня цього року худоби частково відшкодовують з державного бюджету на безповоротній основі. Розмір відшкодування сягає до 50 % ціни тварин, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Так, за телиці, нетелі та корови вітчизняного походження відшкодовують не більше 12 тис. грн за одну голову. Однак отримати відшкодування можна за умови, що самиці походять та закуплені із стада, що має середній надій на корову від 6 тис. кг молока від однієї корови за минулий рік за даними звіту про стан тваринництва. Такий же розмір відшкодування і за племінних телиць, нетелів, корів молочного, молочно-мʹясного і мʹясного напрямку продуктивності з племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені у режимі імпорту.

Також відшкодовують 2,4 тис. грн за племінні свинки та кнурці вітчизняного походження (класу «еліта») миргородської, великої чорної, українських степових білої і рябої порід, полтавської мʹясної, української мʹясної, червоної білопоясої порід з племінних заводів та племінних репродукторів. Дві тисячі гривень можна отримати за племінних вівцематок, баранів, ярки з племінних заводів та племінних репродукторів або поставлені в режимі імпорту.

Для отримання часткового відшкодування вартості тварин суб’єкти господарювання до 5 листопада мають подати комісії такі документи:

  • заявку (у двох примірниках);

  • довідку про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів;

  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком та засвідчені підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання копії відповідних платіжних документів;

  • акт про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, що були ввезені у режимі імпорту);

  • копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) (на останню звітну дату на момент подання документів);

  • виданий у встановленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

  • копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання.

Суб’єкти господарювання, які закупили телиці, нетелі та корови вітчизняного походження, що походять з неплемінних стад, подають копію звіту про стан тваринництва щодо продуктивності тварин відповідного неплемінного стада станом на 1 січня року, що передує року, в якому були закуплені тварини, засвідчену підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання — власника неплемінного стада; письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти у разі зменшення поголів’я станом на 1 січня двох наступних років з урахуванням приросту та обсягу закупівлі;

Для виплати ж часткового відшкодування вартості тварин, що були ввезені у режимі імпорту, суб’єкти господарювання подають комісії також копії відповідного контракту, рахунка-фактури (інвойсу), платіжних документів, сертифікатів та митної декларації.

Довідково:

Відшкодування відбувається згідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 884 від 28 жовтня 2015 року.

Виконано за допомогою Disqus