Молдавські фермери бояться конкуренції з боку українських — експерт

91
0
Фермери Молдови просять владу захистити продовольчий ринок від української продукції
oleg-leusenko.livejournal.comФермери Молдови просять владу захистити продовольчий ринок від української продукції

Молдавські фермери просять уряд захистити ринок від українського продовольства, яке хлинуло в республіку після заборони на експорт до Росії. Про це зазначив голова асоціації «Уніагропротект» Олександр Слусар, який вважає, що вимоги аграріїв не суперечать положенням СОТ та угодам у галузі торгівлі в СНД, повідомляє Зерно Он-Лайн.

«Введені Росією обмеження щодо української сільськогосподарської продукції призвели до того, що виробники сусідньої країни (України) стали активно освоювати наш ринок. З розмов з представниками вітчизняних підприємств по переробці м'яса і молока я зрозумів, що вони вже зазнають серйозних труднощів», — сказав експерт.

За його словами, молдавські виробники не в змозі конкурувати з українськими, які обтяжені меншими податками і витратами на корми для тварин і енергоресурси.

«В Україні продукція виходить дешевшою, тому є величезний ризик, що ряд наших підприємств не витримають конкуренції і закриються, а їх працівники поповнять ряди мігрантів. Наші міністри повинні вирішити, для кого вони стануть «хорошими хлопцями», — для своїх українських колег або для вітчизняних виробників», — сказав Олександр Слусар.

Він також повідомив, що, переживаючи кризу, аграрії можуть відновити акції протесту.

Масові демонстрації фермерів пройшли тут у 2014 році, коли влада Молдови підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом, що включає також договір про вільну торгівлю. Через це місцеві аграрії втратили право на безмитні поставки продукції в Росію, яка була для них основним ринком збуту. Становище погіршилося також через те, що молдавські фермери не змогли переорієнтувати поставки на ЄС, де більш висока конкуренція.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus