Фермерські господарства переростають розміри маленького бізнесу — експерт

24 березня 2016 79 0
Станом на 2015 р. 900 фермерств мали земельний банк 1 тис. га і більше
www.innoros.ruСтаном на 2015 р. 900 фермерств мали земельний банк 1 тис. га і більше

В Україні фермерські господарства часто переростають розміри маленького бізнесу. Про це зазначив партнер консалтингової компанії «Український аграрний центр» Антон Федун, повідомляє Liga.Zakon.

Так, за даними Держкомстату станом на 2015 р. близько 900 фермерських господарств мали земельний банк 1 тис. га і більше.

«У практиці Українського Аграрного Центру був випадок, коли до нас звернувся фермер, який мав в обробітку 10 тис. га, з проханням підготувати його фермерське господарство до продажу та знайти для нього покупця. В його випадку фермерське господарство, що було організоване на базі колишнього колгоспу, фактично стало центром всього агробізнесу фермера. Враховуючи вказані обставини, продати це господарство стало можливим лише після того, як був реалізований комплексний механізм, який передбачав і реорганізацію, і переукладення договорів, та потребував великих витрат часу та грошових коштів», — говорить Антон Федун.

Як зазначає експерт, для врегулювання ситуації був створений законопроект № 2028а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства».

«На сьогоднішній день цей законопроект прийнято у першому читанні, але однозначної впевненості у тому, що він буде остаточно прийнятий, наразі немає», — коментує Антон Федун.

Варто зазначити, що на сьогоднішні в Україні виробництвом сільськогосподарської продукції займається більше 52 тис. суб’єктів господарювання, серед яких близько 40 тис. — це фермерські господарства.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 8°

Вітер

1.7м/с

Опади

0мм

Вологість

39%