Реклама

На Хмельниччині фермер експериментує з картоплею

5 вересня 2023 86 0
На Хмельниччині фермер експериментує з картоплею
Kurkul.com

Двічі на рік збирає урожай картоплі фермер з Хмельниччини Олександр Машталер. Першу партію садить на початку червня, другу ― у перших числах серпня. Про це повідомляє Суспільне.

Олександр Машталер розповів, що вже кілька десятків років експериментує з картоплею.

«Ми будемо копати картоплю на початку жовтня, вона так краще зберігається. Тому що зараз глобальне потепління і картопля накопичує за літо тепло, особливо, коли висока температура, вона нагрівається. Коли ми її раніше копаємо і заносимо до погреба, вона це тепло віддає», ― пояснив картопляр.

За його словами, через це утворюється подвійний конденсат ― на картоплі та в погребі.

«Через це вона погано зберігається. І гноїння, і рано проростає навесні. Якщо ж ми трохи змістимо посадки, десь в район кінець травня — на початку червня, то тоді картоплю можна копати кінець вересня — початок жовтня. І вона гарно визріє, буде підготовлена, оскільки низькі температури, до зберігання, тоді конденсату практично не буде», — додав фермер.

Ростуть у фермера сорти картоплі: «Белла Роса» та «Княгиня». 

Другу партію картоплі Олександр Машталер посадив на початку серпня, щоб мати молоду картоплю восени. За словами фермера, йому подобається експериментувати й ділитись своїми спостереженнями з людьми.

Читати за темою: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама