Реклама

Відвантаження пшениці на експорт переходить на пряму перевалку — аналітики

6 вересня 2023 833 0
Відвантаження пшениці на експорт переходить на пряму перевалку — аналітики
Kurkul.com

В останні тижні почастішали бомбардування інфраструктури дунайських портів, що робить високоризикованим зберігання зерна на місцевих складах, тому відвантаження пшениці на експорт переходить на пряму перевалку. Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

Також кожна атака ворога по портах підіймає вартість фрахту, відповідно, експорт морем стає менш доходним у порівнянні з поставками суходолом.

«Експорт пшениці з України за перші чотири дні вересня становив понад 100 тис. тонн, це переважно автомобільні та залізничні поставки. Частіше за все вагони-зерновози їдуть на Констанцу, а з українських портів експортується не більше 30%. Наразі потенціал дунайських портів є нереалізованим, що викликано бомбардуванням інфраструктури портів та руйнацією місцевих складів – трейдери не ризикують займатися зберіганням зерна, а пряма перевалка займає більше часу, ніж відвантаження зі складів. Тому є ризик затоварювання», — пояснили аналітики. 

Читати за темою: Розумні технологічні карти: планування продажів зерна під потреби

Як зазначається, станом на 1 вересня запаси пшениці становлять 22 млн тонн, показник дещо менше минулорічного.

«Україна могла б щомісячно експортувати 3 млн тонн зерна через дунайські порти, але тепер такі обсяги вивозити неможливо. До того ж кожне бомбардування призводить до здорожчання фрахту. Постійне зростання вартості фрахту та небажання затоварювати склади — роблять Дунай неліквідним каналом збуту»,  — додали в аналітичному департаменті «ПУСК».

Мінімальна умовна ціна на фуражну пшеницю в дунайських портах стартує від $140/т, максимальні цінники знаходяться у діапазоні $150-154/т. Ціни на умовах DAP Румунія становлять близько $220/т.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама