Реклама

На ріпаку розпочалось відродження несправжніх гусениць ріпакового пильщика

25 вересня 2023 49 0
На ріпаку розпочалось відродження несправжніх гусениць ріпакового пильщика
Kurkul.com

Повсюди в посівах озимого ріпаку продовжують розвиток та живлення хрестоцвітні блішки. Вони пошкодили 2-8% рослин у слабкому та середньому ступенях. Про це пише Kurkul.com з посиланням на дані Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану рослин.

Згідно з даними, наразі триває відродження несправжніх гусениць ріпакового пильщика, які пошкоджують листя молодих рослин. За щільності 0,3-1,1, вогнищами до 6 екз. на кв.м ними пошкоджено 2-10% рослин. Подекуди відмічається поодиноке заселення крайових смуг полів ріпаковим листоїдом, капустяною попелицею, міллю, біланами та совками.

У господарствах Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської областей білокрилкою заселено 2-18% рослин ріпаку. На 0,5-2% рослин культури прояв мали альтернаріоз, пероноспороз, кореневі гнилі. У господарствах Тернопільської області на 0,4-1% рослин виявляли ознаки чорної ніжки.

Фахівці Держпродспоживслужби рекомендують захищати посіви від фітофагів (за перевищення ЕПШ) дозволеними до використання інсектицидами. 

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама