Надання підтримки за рахунок податкових пільг має низку істотних недоліків — експерт

28 березня 2016 61 0
Дрібні та середні господарства найбільше потерпають від фінансово-економічних потрясінь
kherson.sfs.gov.uaДрібні та середні господарства найбільше потерпають від фінансово-економічних потрясінь

Податкові пільги в останні п'ять років становлять 90% усієї держпідтримки агросектора. Ті ж субсидії або дотації з держбюджету (стосовно яких при бажанні цілком можна налагодити чіткий і прозорий облік за загальноприйнятими правилами та критеріями) — мізерні. Хоча вони є не менш ефективним способом підтримки, повідомляє ZN.UA.

«Ми можемо субсидіювати купівлю газу для сушарок, наприклад. Купівлю палива під час посівної/жнив. Запустити держкредитування (або компенсацію ставок за кредитами) для купівлі посівного матеріалу й добрив», — йдеться в повідомленні.

Такі сезонні програми вигідні насамперед фермерським господарствам, що сіють та орють, а не гігантам-перекупникам, які не хочуть платити ПДВ.

«Надання підтримки за рахунок різного роду податкових пільг має низку істотних недоліків. Насамперед таку підтримку одержують усі без винятку товаровиробники, вона взагалі не пов'язується з результатами діяльності й не стимулює підвищення ефективності виробництва. Тому більш логічним є надання підтримки товаровиробникам у вигляді прямих виплат у рамках конкретної бюджетної програми, сформованої, виходячи з економічних потреб країни», — зазначає експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін.

За його словами, на сьогодні слід зосередитися на підтримці дрібних і середніх господарств, які найбільше потерпають від фінансово-економічних потрясінь.

Експерт зауважив, що проведений аналіз свідчить про таке: за роки незалежності найкращою бюджетною програмою була програма здешевлення відсоткових ставок за кредитами комерційних банків для підприємств АПК, що дала змогу пожвавити кредитування аграрного сектора й долучитися до кредитів комерційних банків малим і середнім підприємствам. У поточних економічних умовах, коли значно зросла вартість кредитних ресурсів, активізація аналогічної програми дасть поштовх до нарощування сільгоспвиробництва й поліпшить стан справ у банківській сфері.

Виконано за допомогою Disqus