Реклама

Зберігання кукурудзи в полі — переваги та недоліки методу

17 жовтня 2023 2329 0
Зберігання кукурудзи в полі — переваги та недоліки методу

Станом на 12 жовтня сільгоспвиробники намолотили 35,59 млн тонн зернових та зернобобових. З них 5,84 млн т кукурудзи. І це зібрано лише 22% врожаю.

Наразі перед фермерами постало питання, як зберегти кукурудзу в очікуванні кращої ціни. Серед варіантів: зберігання у складах, силосах елеваторів або ж зернових рукавах. Про це йдеться у спецпроєкті «Сушка та зберігання кукурудзи в сезоні 2023 — як не втратити урожай» на Kurkul.com.

Водночас є ще один варіант, до якого вдаються фермери у відчаї — це залишити кукурудзу в полі до весни. Існують міфи, що такій кукурудзі нічого не буде, а зимові морози навпаки посприяють її сушці.

Так, в інтернеті є чимало фантастичних розповідей про зимівлю кукурудзи і шалену врожайність. Але досвідчені фермери ставляться до них досить скептично. 

«Дійсно, ми спостерігаємо повідомлення, про те, що фермери бажають залишити кукурудзу в полі протягом кількох останніх років. Причини різні. Але чи збережеться таким чином кукурудза? Все залежить від регіону та погодних умов. Цього року вирішальними були: кількість доступної вологи та стиглість на момент настання високих температур у другій половині серпня. Щодо пізнього збору, то краще себе показують гібриди, які на час настання цих умов перебували на стадії завершення наливу», — зазначив керівник Агродепартаменту LNZ Group Олександр Хмелюк.

Погляньмо наскільки реальний варіант зберігання кукурудзи в полі.

Переваги такого методу:

  • безкоштовне зберігання;
  • зерно можна зібрати тоді, коли ціна виросте.

Недоліки:

  • Втрати зерна кукурудзи на 10-й день від початку збирання після набуття ним оптимальної вологості становлять лише 4%, на 20-й — збільшуються до 10%, на 30-й — до 17%, а на 35-й — до 23 % від рівня сформованого врожаю. Тобто, якщо кукурудза перезимує, то рівень втраченого зерна може скласти 30-50%.
  • Гризуни та кабани матимуть безкоштовний корм цілу зиму, а для фермерів це, знову ж, втрати.
  • Можливе пошкодження кукурудзи стебловим метеликом. Шкідник збільшує ламкість стебла. Рослина ламається під урожаєм і жатка не може його підібрати.
  • Фузаріозні гнилі також не дозволять стеблу кукурудзи перестояти зиму. За таких умов під час збирання частину врожаю буде втрачено.
  • Пошкодження бавовняною совкою сприяє розвитку фузаріозу. Якщо навіть стебло не впаде, залишається питання — яким за якістю буде зерно. У кращому випадку воно буде придатне для комбікорму, або ж доведеться відправляти його на переробку на спиртзавод.
  • Продати «зимуючу» кукурудзу буде складно. З попереднього року бачимо, що трейдери укладали угоди на зібраний взимку/навесні врожай з великим дисконтом від ціни, що завдавало фермерам чималих збитків.
  • Поле, на якому зимувала кукурудза, навесні потребуватиме додаткової обробки під ярі культури. І навіть за такої умови це вплине на майбутній врожай.

 Читайте також: Фермери Черкащини будують ангари для зберігання врожаю

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама