Реклама

Через засуху на Полтавщині знизиться врожайність кукурудзи, сої та озимої пшениці ― агроном

20 травня 2024 88 0
Через засуху на Полтавщині знизиться врожайність кукурудзи, сої та озимої пшениці ― агроном
Kurkul.com

На Полтавщині відсутність опадів та раннє потепління негативно впливають на дозрівання кукурудзи, сої та озимої пшениці. Про це повідомляє Суспільне.

Як розповів агроном Микола Курінний, який працює у приватному підприємстві «Імені Калашника», через тривалу відсутність опадів цьогорічним посівам бракує вологи.

«Дефіцит опадів відобразився повністю на всіх культурах, які ми вирощуємо. Якщо в нас за березень випало 25 міліметрів, за квітень ― 23. Сьогодні у нас 17 травня, то ми маємо тільки 4 міліметри опадів, хоча у травні десь приблизно 70-80 міліметрів ми повинні мати опадів», ― сказав агроном.

Читати за темою: Агрометеорологічні умови для вегетації озимих та ярих культур були задовільними — фахівці НААН

За його словами, через засуху на Полтавщині знижується врожайність кукурудзи, сої та озимої пшениці. Раннє потепління зумовило швидкий ріст рослин, а тепер він уповільнився через приморозки.

«Ріпак швидко пройшов усі фази, він зацвів на три тижні раніше. Зараз він повинен знаходитись у фазі активного цвітіння, тобто поле повинно бути жовтим. Воно вже зелене, вже відцвіло», ― додав Микола Курінний.

За його словами, наразі неможливо спрогнозувати, яких збитків завдасть засуха.

Тим часом начальниця відділу обласного центру з гідрометеорології Олена Панченко заявила, що останні роки для Полтавської області посушливі. Загалом, від норми випадає до 70% опадів.

«Це зумовлено тим, що погода формується областями підвищеного тиску тобто гребенями і периферіями антициклонів. Внаслідок цього не утворюється купчаста дощова хмарність, з якої взагалі випадають опади», — сказала вона.


Kurkul.com сьогодні виповнюється 9 років! Проте нам не до святкувань, адже третій рік триває повномасштабне вторгнення, українські землі захоплюються, села і міста нищаться, багато хто пішов на фронт, та найстрашніше — гинуть наші близькі.

Тому сьогодні разом зі спільнотою «Останній капіталіст» ми розпочинаємо збір на засоби радіоелектронної боротьби для одного з підрозділів 125 бригади, який наразі виконує бойові задачі на харківському напрямку. Ціль — 200 тис. грн.

Тож, відсвяткуймо нашу річницю допомогою воїнам за реквізитами:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама