Реклама

На Вінниччині фермер розводить нову для України породу корів

22 травня 2024 4754 0
Ферма «Азорель»
Kurkul.comФерма «Азорель»

На Вінниччині ферма європейського формату на 100 корів «Азорель» має власний міні-завод з переробки молока. Про це розповів власник ферми Сергій Довгий в рамках агротуру «Переробка: соя і ріпак», який проходить за підтримки компанії Buhler та логістичного партнера — «Балк Транс», пише Kurkul.com.

За словами фермера, таких підприємств із замкнутим циклом виробництва молока в Україні не більше пʼяти. Чому? Бо до війни тваринництво на фоні прибутків рослинництва мало кому було цікаве.

Підприємство — єдине в Україні має право виробляти і продавати сире молоко. Фактично, це домашнє молоко, покращене з використанням сучасних технологій доїння та утримання корів. Жирність молока сягає до 4%.

Виробляють на підприємстві молоко, йогурти, сири, кефіри, простоквашу. Розводять корів трьох порід — Голштинську, Монбельярд і нову породу для України — Норманді.

Також Сергій Довгий розповів, що «Азорель» — єдина ферма в Немирівському районі Вінниччини, в основному корів тримають в домогосподарствах. Поголівʼя падає — за останній час в районі скоротилося з 2600 корів до 600.

Читайте також: Агрофірма з Донеччини попри війну планує отримати статусу племінного репродуктора

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама