Реклама

Переробка ріпаку досягла рекордних показників для галузі — аналітики

23 травня 2024 71 0
Переробка ріпаку досягла рекордних показників для галузі — аналітики
Kurkul.com

В сезоні 2024/25 в Україні може бути перероблено близько 750-800 тис. т ріпаку, що на 20-23% поступиться показнику 2023/24 МР. Про це розповіли аналітики ІА «АПК-Інформ».

Так, за 10 місяців сезону-2023/24 в Україні перероблено близько 950 тис. тонн ріпаку, що стало рекордом для галузі.

Скорочення переробки відносно попереднього сезону може відбутися внаслідок:

  • зниження урожаю олійної у 2024 р. в Україні;
  • загострення конкуренції між заводами та експортерами, враховуючи активний попит на українську олійну з боку європейських компаній.

«Однак, в цілому, обсяги переробки ріпаку в Україні залишаться на досить високому для галузі рівні. Так, протягом квітня учасники ринку сповіщали про суттєве зростання попиту на олійну нового урожаю з боку внутрішніх переробних підприємств, чому є кілька причин. Серед основних — досить непогана маржа переробки ріпаку і високий попит на ріпакову олію», — розповіли аналітики.

Також вони зазначили, що цього сезону переробка ріпаку може стартувати раніше, ніж зазвичай, враховуючи більш раннє цвітіння та дозрівання озимої культури, а також очікуваний скоріший початок збирання урожаю.

«Таким чином, переробка ріпаку всередині країни в сезон може суттєво зрости, однак за весь маркетинговий рік все ж може не показати рекордного показника, як у поточному сезоні, через очікувану більш жорстку конкуренцію за олійну на тлі зниження пропозиції», — підсумували аналітики.

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама