Держгеокадастр надаватиме виписки про земельні ділянки он-лайн

1 липня 2015 86 0
Держгеокадастр надаватиме виписки про земельні ділянки он-лайн
Dp.uaДержгеокадастр надаватиме виписки про земельні ділянки он-лайн

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державне агентство з питань електронного управління України 30 червня запустили електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру», повідомляє прес-служба відомства.

Така послуга значно спростить фермерам процедуру отримання документа і покликана знизити корупційну складову в земельній сфері.

До цих пір замовлення виписки відбувався лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу і створювало корупційні ризики, оскільки етап подання заяви та видачі результатів перебував під контролем одного кадастрового реєстратора. Можливість замовлення онлайн скорочує процедуру оформлення до декількох хвилин, а рознесення функції реєстрації заяви та її обробки зводить до мінімуму можливість зловживань.

Замовлення виписки здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру. Простий і лаконічний інтерфейс робить послугу доступною навіть для невпевнених користувачів ПК. У систему інтегрована функція онлайн оплати послуги через сервіс миттєвих платежів. Банківська комісія при цьому не стягується. Підтвердження про сформовану заявці і повідомлення про готовність документа користувач отримує на свою електронну адресу.

Отримати готову виписку можна в кожному з 660 центрів надання адміністративних послуг по всій Україні. Єдиний документ, який для цього знадобиться, — посвідчення особи.

У тестовому режимі послуга доступна для земельних ділянок, розташованих у Києві та Київській області. Протягом тижня сервіс буде розширено на всі регіони України.

«Екстериторіальність, заснована на високому рівні розвитку інформаційних технологій — невід'ємна складова сучасного суспільства, і цей принцип повинен бути обов'язковим і в сфері надання адмінпослуг. Ввівши електронний прийом заяв, ми розширюємо вікно можливостей для громадян і водночас зменшуємо навантаження на ЦНАП, оскільки частина замовників зможе обійтися без візиту до центрів», — говорить голова Держгеокадастру Максим Мартинюк.

Отримання виписки про земельну ділянку — найпопулярніша послуга у сфері земельних відносин. Щорічно в Україні за заявами громадян видається близько мільйона виписок. З початку 2015 р. вже видано 408,7 тис. виписок.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 14°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

55%