Сьогодні багато вишів скоротили набір на фах агрохімії через зменшення держзамовлення. Про це Роман Паламарчук, в.о. Генерального директора ДУ «Інститут охорони ґрунтів України», інформує Superagronom.com.
«Війна дуже вплинула й на нашу діяльність. До повномасштабного вторгнення в нашій установі працювало близько 620 людей, наразі — лише 375. Тому ми чітко відчуваємо проблематику, й бачимо, що ця проблема буде ще більш загострена в майбутньому. Тим більше, що нам доведеться повертатись до суцільного моніторингу та обстеження ґрунтів, а фахівців із цього напряму в Україні дедалі меншає», — підкреслив експерт.
Цю тезу підтвердила й Оксана Тонха, проректорка з наукової роботи та інноваційної діяльності НУБіП України, проф., д.с.-г.н. За її словами, свого часу агрохімія та ґрунтознавство були окремими фаховими спеціальностями на які навчалися упродовж 5 років.
Нині фахівців готують за освітньо-професійною програмою «Агрохімія і ґрунтознавство» з підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальності 201 «Агрономія» з подальшою можливістю підготовки на освітньо-науковому рівні PhD.
«Можливо, зараз у межах країни такої масової підготовки і не потрібно. Але ми працюємо з ґрунтами. Ґрунти у нас є унікальними. Ми маємо в Україні 60% ґрунтового покриву чорноземного типу, але не маємо фахової підготовки ґрунтознавця. Це біда. На сьогодні ми маємо багато проблем з очищення ґрунтів, є значні проблеми з рекультивації та деградації ґрунтів, тому потрібно фахово підходити до вирішення цих важливих проблем», — наголосила Оксана Тонха.
Вона погодилась, що зараз часто самі господарства чи агрохолдинги організовують школи підготовки агрономів та впроваджують освітні модулі з агрономії й зокрема ґрунтознавчі, але без базової підготовки таких фахівців на належний рівень галузь не вивести.
Читайте також:
© Ірина Кошкіна, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.