Зерновим загрожує посилення засухи — Адаменко

25 квітня 2016 72 0
Основним кліматичним ризиком в Україні є тенденція до посилення посушливості
Latifundist.comОсновним кліматичним ризиком в Україні є тенденція до посилення посушливості

Основним кліматичним ризиком в Україні є тенденція до посилення посушливості, повідомила начальник департаменту агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко, пише «УкрАгроКонсалт».

За її словами, внаслідок підвищення температури повітря у зимові місяці (майже на 2° С), підвищення абсолютних мінімумів (найнижчих за зиму температур повітря) на 1-4° С, відбулося поліпшення умов перезимівлі — зниження ризиків вимерзання. У південних областях, де найменш імовірний достатній сніговий покрив, ризики зберігаються.

«У той же час істотну небезпеку становить найбільш ймовірна до 2030 р. зміна режиму випадання опадів — збільшення їх суми у зимовий і весняний періоди і зменшення влітку і восени», — підкреслила вона.

Також додала, що у найближчий час необхідне: впровадження адаптаційних і вологозберігаючих технологій; правильне орієнтування на вирощування культур, які доповнювали б один одного і у несприятливі для однієї з них роки, могли б компенсувати втрати; відмова від орієнтації сільського господарства (насамперед південних областей) на монокультуру.

«Якщо не буде повернуто зрошення, Україна може втратити лідируючу роль на світовому ринку зерна», — підсумувала Тетяна Адаменко.

Виконано за допомогою Disqus