Реклама

Прогноз врожаю кукурудзи в Україні один із найвищих за останні роки

19 серпня 2025 1745 0
Прогноз врожаю кукурудзи в Україні один із найвищих за останні роки

Цьогорічні погодні умови сприяли формуванню врожаю кукурудзи в Україні, і прогноз є одним із найоптимістичніших за останні роки. За даними «УкрАгроКонсалт», у серпні оцінку було підвищено одразу на 2 млн тонн — до 32,5 млн тонн. Це один із найвищих показників серед ринкових прогнозів.

Експерти пояснюють, що основні регіони вирощування отримали достатнє зволоження, а критичні фази розвитку культури відбулися за сприятливих температур і періодичних дощів. Завдяки цьому українська кукурудза має кращі перспективи, ніж торік.

Читайте також: Відмовляємось від соняшнику — що сіють на Півдні України

Таким чином, аналітики відзначають: саме кукурудза стане головним драйвером зернового ринку України у 2025 році.

Водночас прогноз врожаю соняшнику скорочено з 14,1 до 13,3 млн тонн через посуху на півдні та сході країни. У північних і західних регіонах ситуація стабільніша, однак якість насіння може погіршитися через захворювання після дощів.

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2025 р.

 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама