У Литві відбулася акція на підтримку фермерів

12 травня 2016 34 0
Акція на підтримку фермерських господарств проходить у Вільнюсі
tube300.comАкція на підтримку фермерських господарств проходить у Вільнюсі

Асоціація сільгоспкооперативів Литви організувала у вівторок акцію на підтримку фермерських господарств, виступивши проти підвищення цін на перероблене молоко, повідомляють «РІА Новости».

Жителям Вільнюса безкоштовно роздають по літру молока.

«Мета акції — показати споживачу, що у системі молочного сектора щось не так. За 1 л молока фермери отримують всього 8-15 євроцентів, у той же час у магазинах молочні продукти коштують більше €1», — сказала директор асоціації сільськогосподарських кооперативів Юрате Довіденене.

Ініціатори акції вважають, що проблема у молочному секторі існує не тільки у Литві, але і у всій Європі.

«Стартувала молочна криза з втрати російського ринку, потім у 2015 р. були зняті квоти, молочний ринок був переповнений сировиною, тому фермери зараз опинилися у такій складній ситуації», — додала вона.

Акція з роздачі безкоштовного молока Проводиться у Вільнюсі та Рокишкіс.

У Литві діє понад 50 тис. молочних господарств. Раніше фермери-молочники Литви провели у Вільнюсі мітинг проти низьких цін на сировину. На початку квітня міністр сільського господарства Віргінія Балтрайтене заявила, що у цьому році виробникам молока буде виділена компенсація у розмірі €60 млн, з яких €18 млн — кошти з держбюджету, решта — фінанси з єврофондів.

Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс повідомив, що у травні виробникам вже було виділено з держбюджету понад €16 млн, зараз влада намагається знайти €ще 11 млн.

Виконано за допомогою Disqus