На Волині інвесторам пропонують 16 тис. га під вирощування енергетичних культур

25 травня 2015 47 0
На Волині інвесторам пропонують 16 тис. га під вирощування енергетичних культур
agrosoyuz.comНа Волині інвесторам пропонують 16 тис. га під вирощування енергетичних культур

Волинська область готова запропонувати інвесторам вирощувати енергетичні культури на 15,9 тис. га, повідомляє ecotown.com.ua.

Як зазначає перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в області Світлана Богута, придатні для засадження міскантусом, сорго, енергетичною вербою ділянки були визначені в рамках моніторингу непридатних для ведення сільського господарства земель.

Створити цілісну картину земель краю, зокрема, для потенційних виробників біопалива, поставила собі за мету комісія з інвентаризації земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення в межах та за межами населених пунктів, яка вже півроку працює на території області.

За словами Світлани Богути, практично біля кожного села є землі, які непридатні для традиційного обробітку, але можуть з подвійною користю використовуватись у біопаливних проектах. Вирощуючи енергетичні культури, які абсолютно невибагливі до ґрунтових умов, селяни отримають додатковий заробіток, а область — додаткову енергію. Відновлювальні джерела сировини дозволять Волині мінімізувати використання природного газу не тільки у бюджетній сфері, а й у житловому фонді, впевнені в управлінні.

До слова, нині у Волинській області енергетичні культури вирощуються на 7,5 тис. га, 1,5 тис. га з яких вже дають стабільний урожай для твердопаливних котлів.

Сьогодні використання біомаси європейськими країнами в середньому становить 8,4% від всіх джерел енергії, навіть в індустріальній Німеччині цей показник фіксується на рівні 8%. У окремих членів Євросоюзу частка біоенергетики – а це в основному виробництво електроенергії з відходів деревини та енергетичної лози, досягає 25-28%. Натомість в Україні біомаса використовується лише на 1,6%.

Виконано за допомогою Disqus