НААН повідомила, як посилити конкурентність вітчизняної селекції

17 червня 2016 74 0
Нестача фінансування та значний податковий тиск стримують українську селекцію
аgroрolit.com Нестача фінансування та значний податковий тиск стримують українську селекцію

Національна академія аграрних наук (НААН) озвучила умови як посилити конкурентоздатність свого насіння, повідомив президент НААН Ярослав Гадзало, пише Аgropolit.com.

«По-перше, найбільш проблемна тема, про яку говорити не хочеться, — належне фінансування. Щоб покращити матеріальну технічну базу, потрібно купити кілька лабораторій, щоб виводити гібриди не за 5-7 років (як це зараз), а за 2-3 роки так як це роблять іноземні компанії», — повідомив він.

Другою причиною президент НААН назвав збільшення податкового тиску на державні установи.

«Зараз державні установи платять близько 1,5 тис. різноманітних податків на 1 га землі. І це при тому, що фінансування установ НААН зменшується. Так, в минулому році НААН заплатила 510 млн грн податків, а в цьому році нам надали фінансування лише 279 млн грн», — зазначив він.

Також додав, що потрібно зменшити податковий тиск на державні наукові установи.

«Політики забувають, що землі Академії призначені не для того, щоб показувати високі фінансові показники, як це у великих аграрних компаніях. Земля НААН призначена в першу чергу для наукових досліджень, але й по при це Академія у 2016 р. заробила від продажу прав інтелектуальної власності 390 млн грн», — підсумував Ярослав Гадзало.

Виконано за допомогою Disqus