Корея відродить зрошення на Харківщині

21 червня 2016 99 0
У Харківській області гостро стоїть проблема зрошення
fairfaxagmedia.com.auУ Харківській області гостро стоїть проблема зрошення

Корея готова вкласти не тільки грошові інвестиції, а й надати сучасну техніку й технології для зрошування у Харківській області, заявив директор департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації Олександр Нездюр, повідомляє «Слобідський край».

Поки удепартаменті АПК не повідомили жодних цифр чи більшої конкретики, але на осінь корейців запросили до Харківщини. То ж регіон в очікуванні офіційних міжнародних домовленостей, які виллються у конкретні форми роботи.

У Харківській області гостро стоїть проблема зрошення. Площі під зрошенням складають у регіоні 25 тис. га. Це тоді, коли загальна посівна площа складає 1,5 млн га.

Відсутність вологи — один із факторів, через який Харківщина чимало недоотримує, повідомили фахівці у департаменті агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації.

«У нашій області усі райони потребують зрошення. Відсутність вологи — один із факторів, через який ми чимало не дотримували. Тож у плані додаткового зволоження наших полів маємо непочатий край роботи», — сказав директор департаменту.

Він додав, що завдяки зрошуванню область може ледве не удвічі збільшити свою продуктивність у рослинництві.

«Якщо зараз ми отримуємо 40 ц/га, то завдяки зрошуванню можна отримати 80 ц/га, у будь-якому разі не менше 30%. Тобто за такої системи, якщо у середньому врожай області по зерновим складає 2 — 2,5 млн т на рік, то за допомогою зрошування можна досягти обсягів у 5 млн т!», — пояснив Олександр Нездюр.

А звідси вже і перспективи торгівлі слобожанською продукцією.

Виконано за допомогою Disqus